komora

Komora hiperbaryczna

 

Komora hiperbaryczna jest urządzeniem medycznym, stosowanym w hiperbarycznej terapii tlenowej, umożliwiającym dostarczanie do organizmu 100%  tlenu w warunkach podwyższonego ciśnienia atmosferycznego.

 

Dzięki oddziaływaniu podwyższonego ciśnienia w trakcie terapii w komorze hiperbarycznej hemoglobina we krwi ulega praktycznie całkowitemu wysyceniu tlenem, od kilku do kilkunastu procent wzrasta także rozpuszczalność tlenu w osoczu. Powoduje to znaczący wzrost ilości tlenu dostarczanego do organizmu, który dociera do uszkodzonych i niedotlenionych tkanek, uruchamiając i przyśpieszając procesy regeneracji i leczenia miejsc dotkniętych chorobą.

 

W wyniku terapii w organizmie znacząco (nawet 8-krotnie) wzrasta także ilość komórek macierzystych, które mają zdolność przekształcania się w komórki innych tkanek, dzięki czemu chore miejsca ulegają szybszej regeneracji, a także ilość nowych naczyń krwionośnych, które pojawiają się w miejscach dotychczas słabo ukrwionych.

 

HiperBariaMed dysponuje nowoczesną, przestronną komorą hiperbaryczną  O2 PRIME OX-III produkcji japońskiej o średnicy 80 cm, która jest wyposażona w szeroką panoramiczną szybę, system klimatyzacji oraz monitor TV. W trakcie zabiegów w komorze o prawidłowy przebieg terapii oraz bezpieczeństwo i komfort pacjentów dba profesjonalny zespół. Jeżeli pacjentem jest dziecko, może ono przebywać w komorze razem z opiekunem.

 

Call Now Button